Informacja Administratora

O nas

Budynek naszego przedszkola jest położony w Łodzi, w dzielnicy Górna, przy ul. Podgórnej 57a. Wokół przedszkola przebiegają wewnętrzne drogi osiedla, ale względnie blisko znajdują się główne arterie komunikacyjne. Takie położenie przedszkola umożliwia dogodne połączenia z centrum miasta i innymi dzielnicami Łodzi. Przedszkole jest jednopiętrowym budynkiem, którego przestrzeń w całości przystosowana jest do potrzeb najmłodszych. Dzieci bawią się i uczą w nowo wyremontowanych salach oraz korzystają z nowoczesnych łazienek i toalet. Na tyłach budynku znajduje się obszerny ogród z 40-letnim mieszanym drzewostanem, który stanowi dla dzieci oazę spokoju. Budynek przedszkola w 2019 roku przeszedł gruntowną termomodernizację.

Przedszkole czynne jest w godzinach: 06:00 – 17:00. Przebywają tu dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Obecnie do przedszkola uczęszcza 140 wychowanków, którzy podzieleni są na sześć grup według kryterium wiekowego.
Zapewniamy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli w systemie zmianowym. Nasze przedszkole to wspaniałe miejsce dla każdego Malucha. W atmosferze poczucia bezpieczeństwa i poszanowania praw dziecka dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Każdego dnia dzieci uczą się poprzez zabawę, taniec i śpiew.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka oraz jego wszechstronny rozwój. Zatem w codziennej pracy stosujemy różne techniki twórczego myślenia, metodę gimnastyki twórczej R. Labana, gimnastykę rytmiczną A. M. Kniessów, improwizację ruchowo-wokalno-instrumentalną C. Orffa. Często prowadzimy także zajęcia metodą Marii Montessori, posługując się przy tym stale gromadzonymi, charakterystycznymi pomocami. Już od najmłodszej grupy stosujemy metody wprowadzania pojęć matematycznych według prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz nowatorskiej metody Numicon. Opieką otaczamy dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zapewniając im warunki oraz dodatkowe wsparcie kluczowe dla prawidłowego rozwoju umysłowego i fizycznego (zajęcia logopedyczne, terapii pedagogicznej, korekcyjno-kompensacyjne, rozwijające kompetencje społeczne i emocjonalne).

Nasze przedszkole stwarza wiele możliwości kontaktowania się ze środowiskiem społeczno-kulturowym, przyrodniczym i technicznym. Naszym podopiecznym proponujemy bogaty program zajęć: codzienna gimnastyka, język angielski, zajęcia muzyczne prowadzone przez profesjonalnych muzyków, taniec nowoczesny. Ponadto, czas spędzony w przedszkolu obfituje w wiele ciekawych wydarzeń: spotkania teatralne ze znanymi aktorami, spotkania baletowe, przedstawienia teatralne, warsztaty okolicznościowe prowadzone przez nauczycieli grup, zajęcia bajkoterapeutyczne (w przedszkolu i w bibliotece) etc., a także wycieczki piesze i autokarowe w atrakcyjne miejsca.

Tradycją przedszkola stały się imprezy i uroczystości organizowane dla dzieci i rodziców: jesienne i wiosenne pikniki na powietrzu, Wigilijne spotkania, Uroczystości z okazji Dnia Rodziny, Dnia Babci i Dziadka oraz pożegnanie 6-latków.

Jesteśmy również pomysłodawcą i organizatorem corocznego Festiwalu Zdrowia Żyjmy Zdrowo-Kolorowo, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia. Podczas wydarzenia nasze Przedszkolaki mają możliwość artystycznego zaprezentowania się oraz spróbowania swoich sił w wielu konkurencjach sprawnościowych i sportowych. Należy dodać, że nasz Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej - przedszkoli i szkół podstawowych. Co roku gościmy ważnych przedstawicieli środowiska lokalnego oraz dzieci z innych placówek.

W naszym przedszkolu wspieramy dzieci w radosnych i trudnych chwilach. Stworzona atmosfera wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, samoakceptację i wiarę we własne możliwości oraz aktywność i twórczość naszych Przedszkolaków.